  • A11VLO260LRDU2/11+A10VO28DR/31-SK BOSCH REXROTH A11VLO AXIAL PISTON VARIABLE PUMP
BOSCH REXROTH A11VLO260LRDU2/11+A10VO28DR/31-SK MODELS
Need a CAD or 3D Model?
What is A11VLO260LRDU2/11+A10VO28DR/31-SK bearing cross reference?
Contact NowWhatsAppBe Our Agent
category
Bosch Rexroth A11vlo Axial Piston Variable Pump
BOSCH REXROTH A11VLO260LRDU2/11+A10VO28DR/31-SK Bearing SPECIFICATIONS
  • BOSCH REXROTH
  • A11VLO260LRDU2/11+A10VO28DR/31-SK
  • 1030 N/micron
  • 1.1 mm
  • 15 kg
  • 1 mm
  • 1 mm
  • 254 mm
  • 1553 N/µm
  • 1800 N
BOSCH REXROTH A4VSO VARIABLE DISPLACEMENT PUMPS MNUFACTURER
BOSCH REXROTH A4VSO VARIABLE DISPLACEMENT PUMPS MNUFACTURERChina
  • BOSCH REXROTH A4VSO VARIABLE DISPLACEMENT PUMPS MNUFACTURER2020-07-10 09:46:19
    Welcome to my shop! Glad to serve you! Please send your question!
Price Inspection Certificate Product Specifications Company Profile
  • 1030 N/micron
  • 1.1 mm
  • 15 kg
  • 1 mm
  • 1 mm
  • 254 mm
  • 1553 N/µm
  • 1800 N
  • 205.4 mm
  • 4600 r/min
  • 254 mm
  • 211.3 mm
  • 126 cm³
  • 3900 r/min
  • 81
  • 2.1 mm